Wycieczkaprzedmiotowa klas trzecich do Krakowa - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Wycieczkaprzedmiotowa klas trzecich do Krakowa

W dniu 24.09.2015 r. uczniowie klas 3 naszego gimnazjum uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-przedmiotowej z przedmiotów przyrodniczych do Krakowa.
Na początek wszyscy wzięli udział w programie edukacyjnym „Cztery żywioły” w Cinema Park. Podczas programu uczniowie stanęli twarzą w twarz z potęgą ziemskiej natury i czterech żywiołów : ognia, wody, powietrza i ziemi. W sali 3D dowiedzieli się, dlaczego kontynenty poruszają się a wulkany wybuchają. W sali ruchu przekonali się jak woda kontroluje i kształtuje nasze życie. Sala muzyki to niezapomniany koncert dźwięków i kolorów inspirowanych przez naturę. W sali wyobraźni wspólnie z naukowcami odkryli fascynującą jaskinię wewnątrz Ziemi. W sali interaktywnej sprawdzili wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody a w sali inspiracji obejrzeli film o sile, determinacji i bezinteresowności człowieka w świetle dramatycznych wydarzeń.
Następnie w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN wszyscy uczestnicy wycieczki obejrzeli pokaz eksperymentów fizycznych ukazujących niezwykłe i często niespodziewane przejawy praw fizyki pod nazwą „Triki fizyki”.
Ostatnim punktem było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz warsztaty pod tytułem „Wybuchowa lekcja”. Podczas zajęć w Ogrodzie uczniowie sami zauważyli, że każde z urządzeń prezentuje jedno lub kilka zjawisk fizycznych, a osiągnięcie celu nigdy nie polega na zasadzie „wciśnij guzik i obserwuj”, lecz na samodzielnym wykonaniu doświadczenia. Na warsztatach ”Wybuchowa lekcja” zmierzyli prędkość dźwięku w powietrzu.
Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń, wszyscy zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do domu.

Jolanta Sulma