Dni Otwarte - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Dni Otwarte

O czwartym kwietnia 2013r. z niepokojem myśleli szóstoklasiści i ich rodzice. W tym dniu uczniowie klas szóstych przystąpili do pierwszego ważnego w życiu egzaminu. „Diabeł” nie okazał się taki straszny, jak go malowali, uczniowie ocenili, że przygotowany dla nich sprawdzian nie był trudny. Gdy więc opadły emocje związane ze sprawdzianem, gros szóstoklasistów ze szkół podstawowych znajdujących się w obwodzie gminy Rzezawa wraz z rodzicami skorzystało
z zaproszenia Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Publicznego Gimnazjum w Rzezawie i odwiedzili szkołę, w której zamierzają uczyć się po wakacjach.

Obecni gimnazjaliści pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali im to, co czeka ich, z czego będą mogli korzystać, uczęszczając do rzezawskiego gimnazjum. Prezentacja szkoły rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez Koło Młodych Twórców, następnie goście podzieleni na grupy zapoznali się z pracowniami przedmiotowymi (biologiczną, fizyczno-chemiczną, językową, informatyczną, matematyczną, plastyczną, polonistyczną, historyczną). W każdej z nich obecni uczniowie gimnazjum prezentowali swoim młodszym kolegom, czego i w jaki sposób uczą się w szkole.

Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia na hali gimnastycznej, która jest wizytówką szkoły i gminy. Niewiele szkół w powiecie może pochwalić się tak piękną, wielką halą. Rewelacyjne możliwości treningowe, jakie stwarza obiekt, z pewnością przyczyniają się do wspaniałych osiągnięć sportowych uczniów.
Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego z powodzeniem pokonują kolejne etapy rywalizacji sportowej, dochodząc często do szczebla wojewódzkiego (w tym roku w szachach, tenisie stołowym, piłce siatkowej).

Odwiedzając i „zwiedzając” swoje przyszłe gimnazjum, szóstoklasiści mogli oswoić się z tym, co czeka ich po wakacjach. Wizyta ta z pewnością złagodzi stres, który nierozerwalnie łączy się ze zmianą szkoły i młodzież klas pierwszych po wakacjach ze spokojem, zapoznana z nowym obiektem, rozpocznie nowy etap edukacyjny.