16 października- Dzień Papieski - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

16 października- Dzień Papieski

38 lat temu, 16 października 1978 r., dokładnie o godzinie 18.18, znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę św. Piotra. Okazał się nim kardynał Karol Wojtyła z Polski. Nowy papież, 264. w historii Kościoła, przyjął imię Jan Paweł II. W chwili wyboru miał ledwie 58 lat. Został wybrany w ósmym głosowaniu, większością 99 głosów, spośród 111 uczestników konklawe.
       Uczniowie Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum w Rzezawie pamiętali o tej dacie i przygotowali z tej okazji gazetkę na korytarzu szkolnym.
W bibliotece szkolnej również można było oglądać wystawę literatury Jana Pawla II.