Szóstoklasiści w gimnazjum - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Szóstoklasiści w gimnazjum

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016
Szóstoklasiści w gimnazjum

W czwartek 25.02.2016r. o godzinie 17.00 mieliśmy przyjemność gościć przyszłych uczniów naszego gimnazjum z rodzicami. W tym dniu nauczyciele wraz z młodzieżą przygotowali wiele atrakcji. Cel był jeden - pokazanie, że nauka wcale nie musi być nudna, może być niekończącą się przygodą.
To nasi uczniowie oprowadzali zaproszonych gości, którzy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, przyjrzeć się doświadczeniom, uczestniczyć osobiście w niektórych zajęciach, a także zobaczyć jak można interesująco spędzić czas w naszym gimnazjum (m. in. Klub Sportowy, Szkolny Klub Wolontariusza, Koło Robótek Ręcznych, Koło Młodych Twórców, Koło plastyczne).
Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Krystyna Klęsk od powitania, a następnie zaprezentowała osiągnięcia - sukcesy uczniów nie tylko w dziedzinie nauki, ale także sportu. Nasi gimnazjaliści to także laureaci licznych konkursów artystycznych, nie tylko na szczeblu gminnym, ale także na etapie ogólnopolskim. Następnie zaprosiła do zwiedzania klasopracowni.
Pierwszym przystankiem na trasie "Moja nowa szkoła" była pracownia polonistyczna. Jej gospodyni pani Zofia Łęczek zaprosiła przybyłych rodziców i przyszłych uczniów gimnazjum na niezwykłą miniaturkę dramatyczną - spektakl przygotowany na podstawie scenariusza, którego autorem jest obecny uczeń gimnazjum Jakub Waśniowski z kl.IIa. Przedstawiona sztuka "Olimpijska debata" to "zwyciężczyni" corocznego gimnazjalnego konkursu literackiego organizowanego w ramach "Dni przeciw Przemocy". W rolę olimpijskich bogów wcielili się członkowie Koła Młodych Twórców, którzy przypomnieli, że wzajemny szacunek i tolerancja są w modzie już od starożytności i w naszej szkole też o nich pamiętamy.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie klasopracowni chemiczno- fizycznej. Uczniowie wykonali i objaśnili kilka doświadczeń chemicznych pt. "To nie magia- to chemia", przygotowanych pod okiem pani Anny Koczanowskiej oraz fizycznych wykonanych przez uczniów koła fizycznego wraz z opiekunem panią Jolantą Sulmą - "Fizyka może być fajna".
Następnie w sali biologicznej uczennice z koła biologicznego przedstawiły świat w skali mikro. Zainteresowani mogli przyglądnąć się przygotowanym przez uczniów preparatom mikroskopowym.
Miłą niespodzianką dla przybyłych były pokazowe zajęcia uczestników Koła Robótek Ręcznych pod opieką pani pedagog Anny Leśniak. Uczniowie wykonywali prace haftem krzyżykowym.
Następnym punktem było zwiedzanie sal matematycznych, których opiekunami są pani Agnieszka Stachoń i pani Jolanta Ważny. Pani Stachoń podała kilka najważniejszych powodów, dla których warto uczyć się matematyki. Opiekun Samorządu Uczniowskiego zachęcił zgromadzonych do zapoznania się ze stroną internetową Publicznego Gimnazjum w Rzezawie, która dokumentuje najważniejsze wydarzenia z życia szkoły.
Goście udali się również do sali geograficznej i historycznej, gdzie panie Lucyna Ojczyk i Teresa Hołota przybliżyły tematykę prowadzonych zajęć.
W klasopracowni plastycznej pani Jolanta Sumara- Warchoł przygotowała warsztaty decupage, podczas których przyszli artyści tworzyli ozdoby. Ponadto można było również zapoznać się z pracami plastycznymi gimnazjalistów, które znajdują się na szkolnym korytarzu.
Rodzice wraz ze swoimi pociechami udali się następnie do Centrum Informatycznego, gdzie zapoznali się nie tylko z księgozbiorem, ale również dowiedzieli się, jak jeszcze można spędzić wolny czas w bibliotece.
Odwiedzili również klasopracownię języka angielskiego, która mieści się obok szkolnej biblioteki. Gimnazjaliści powitali szóstoklasistów zabawną scenką w języku angielskim. Panie Elżbieta Zięba i Anna Stachura zaprezentowały możliwości pracowni językowej. Przyszli uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pracowali, korzystając ze sprzętu laboratorium językowego.
Ponadto uczniowie mogli przyjrzeć się zajęciom sportowym zorganizowanym na sali gimnastycznej przez panią Agatę Marek- Szafrańską.

Dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony z nami czas.

Organizatorzy


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego