Międzynarodowy Dzień Liczby Pi - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

W tym roku po raz pierwszy celebrowaliśmy Dzień Liczby π. Samorząd Uczniowski w związku z tym postanowił przygotować dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum kilka atrakcji. Pierwszą z nich była gazetka tematyczna, zamieszczona na dużym korytarzu. Kolejną ulotki „Dziesięć powodów,
dla których warto uczyć się matematyki” oraz wiersze napisane przez uczniów o matematyce i liczbie π . Ponadto uczniowie klas pierwszych i drugich na lekcjach matematyki obejrzeli prezentację oraz film o liczbie π . Następnie przystąpili do konkursów. Nie lada wyzwaniem była też zabawa, polegająca na rozszyfrowaniu wspomnianej liczby, korzystając z podpowiedzi umieszczonych w wierszach. Uczniowie klas trzecich zmierzyli się natomiast z Krzyżówką gigant. A wszyscy zainteresowani brali też udział w konkursie klasowym na najdłuższe rozwinięcie liczby π.
Święto matematyki niewątpliwie ma walory dydaktyczne, ale to także ciekawy sposób na uatrakcyjnienia naszego szkolnego życia!
Czasami warto na poważną naukę, jaką jest matematyka, spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka. Przecież matematykę da się lubić.
Jolanta Ważny