Szkolne Dni Przeciw Przemocy - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szkolne Dni Przeciw Przemocy

W bieżącym roku szkolnym z Samorządem Uczniowskim wybraliśmy hasło: Wzajemny szacunek gwarancją poczucia bezpieczeństwa wszystkich!
Nasze „Dni Przeciw Przemocy” rozpoczęły się w poniedziałek 23 listopada ( nie licząc czasu potrzebnego na przygotowanie się do konkursów), a zakończyły sie w czwartek 26 listopada.

W tym czasie odbyły się :

1. Konkurs indywidualny na piktogram o tematyce związanej z hasłem przewodnim albo dotyczącej ogólnie problemu walki z przemocą. Piktogramy były oceniane przez całą społeczność szkolną podczas dużej przerwy w 24.11.2015 – każdy członek społeczności szkolnej mógł zagłosować na wybraną przez siebie pracę.

2.Indywidualny konkurs literacki na wypracowanie w formie dramatycznej - z podziałem na role. Prace pokazywały, jakie korzyści przynosi (nam i innym uczniom) postawa życzliwości, wzajemnego szacunku, co może zrobić każdy z nas, aby wszyscy uczniowie w szkole czuli się dobrze i bezpiecznie.

3.Konkurs dla klas na hasło adresowane do uczniów naszej szkoły, które propaguje przeciwdziałanie agresji i przemocy poprzez przestrzeganie zasady wzajemnego szacunku, życzliwość, przyjaźń i tolerancję wobec innych.
 Hasła konkursowe oceniali wszyscy pracownicy szkoły.

4. Turniej klas. W ostatnim dniu Tygodnia Przeciw Przemocy(26.11.2015) podczas spotkania podsumowującego,
 w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie odbył się turniej klas – KALAMBURY. Przedstawiciele klas losowali kartki ze znanymi przysłowiami dotyczącymi zachowania i przedstawiali je w formie ruchowej do odgadnięcia kolegom.

Ponadto przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego razem z pedagogiem szkolnym na podstawie zeszłorocznych Klasowych Kodeksów Życzliwości opracowali Szkolny Kodeks Życzliwości, który będzie wisiał na korytarzu szkolnym.

Wyniki konkursów:

Indywidualny konkurs plastyczny na piktogram:

III miejsce uzyskała: Julia Jędrczak – kl.IIb
II miejsce: Weronika Bida – kl.I a
I miejsce: Wiktoria Izydorczyk – kl. Ib

Nagrody za udział : Olga Biernat – kl.IIIa, Łukasz Gorczyca – kl.IIb, Gabriela Nalepa – kl.IIa, Julia Kornaś – kl.IIIb,
Sara Krokosz – kl. IIIa, Agnieszka Sobaś – kl. IIb, Weronika Filipowska- kl. Ia, Karolina Sitko – kl.Ia.

Indywidualny konkurs literacki:

Wyróżnienia otrzymali:Dominik Brzeziński – kl.Ia, Kamil Mroczek – kl.IIIa, Faustyna Porębska – kl.Ia

III miejsce: Artur Rybka – klasa I b
II miejsce: Renata Tytro– klasa Ia
I miejsce: Jakub Waśniowski – klasa IIa

Konkurs dla klas na hasło:

III miejsce uzyskała: klasa Ia za hasło: Szanuj innych aby inni szanowali Ciebie. oraz klasa IIIa za hasło Życie bez przemocy daje dużo mocy!

II miejsce: Ib za hasło: Nie okazuj swojej mocy używając przemocy!

I miejsce : klasa II b za hasło: Dla pokoju, lepszego świata – szanuj bliźniego, swego brata.

Laureaci wszystkich konkursów otrzymali nagrody zakupione ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie oraz nagrodę specjalną w konkursie na hasło od szkolnego sklepiku.

Również w ten dzień przewodniczacy Samorządu Uczniowskiego ogłosił początek akcji- Góra Grosza.
Każda klasa otrzymała przygotowany na zbiórkę pieniędzy słoik.

Anna Leśniak