14 października - Dzień Edukacji Narodowej - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

W naszym Gimnazjum w tym dniu mamy podwójną uroczystość. Świętują nauczyciele, pracownicy szkoły, jak również uczniowie klas pierwszych, którzy składają ślubowanie i zostają oficjalnie przyjęci
do społeczności szkolnej. Impreza ta ma na celu integrację środowiska uczniowskiego, budowanie identyfikacji uczniów ze szkołą.
     W pierwszej części przedstawiciele SU w podziękowaniu za trudną pracę i wskazywanie właściwej drogi życzyli wszystkim pracownikom Publicznego Gimnazjum w Rzezawie dużo wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia. Wręczyli drobne upomnki przygotowane na kole plastycznym ( pod okiem pani Joli Sumary-Warchoł), a były to "słodkie motyle".
     W drugiej części przewodniczący podkreślił, iż przynależność do społęczności gimnazjum daje wiele satysfakcji i radości, ale bycie gimnazjalistą, to również więcej obowiązków. Najważniejszym z nich to pilna nauka. Zapewnił, że pierwszoklasiści zawsze mogą liczyć na uczniów starszych klas, którzy będą służyć pomocą, jeżeli szkolne życie okaże się dla nich zbyt trudne. Życzył, aby te trzy lata nauki szkolnej, były radosne i owocne. Zaprosił wszystkich uczniów do współudziału w życiu i działalności gimnazjum.
Następnie Pani dyrektor Krystyna Klęsk dokonała pasowania.
    Po uroczystej ceremonii ślubowania, głos zabrał przedstawiciel pierwszoklasistów – Kacper Handzel
z kl.1c, który w imieniu swych koleżanek i kolegówpowiedział:
"Dziękujemy pani Dyrektor za pasowanie nas na gimnazjalistów. Wierzymy, że nauka w nowej szkole pomoże nam lepiej zrozumieć i poznać siebie, zdobyć wiedzę i doświadczenia, z którymi ruszymy w dalszą drogę swego życia. Mamy nadzieję, że znajdziemy odpowiedź na nurtujące nas pytania dzięki pomocy Dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców. To właśnie oni wskażą bądź pomogą wybrać tę właściwą drogę, najlepszą i odpowiednią dla każdego z nas. Będziemy starali się wzorowo wypełniać swoje obowiązki i dołożymy wszelkich starań, by czas spędzony tutaj nie był czasem straconym."

Jolanty Ważny