Spektakl profilaktyczny w wykonaniu Teatru Kurtyna - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Spektakl profilaktyczny w wykonaniu Teatru Kurtyna

W dniu 12.02.2015 wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu zatytułowanym: „Układ zamknięty”
w wykonaniu aktorów teatru Profilaktycznego KURTYNA z Krakowa. Spektakl był finansowany przez Urząd Gminy
w Rzezawie ze środków Gminnej komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie.
Przedstawienie uświadomiło młodzieży, że przedstawiona w spektaklu rzeczywistość może dotyczyć każdego młodego człowieka, który w obliczu problemów da się zwieść złudnej sile narkotyków. Spektakl ukazywał szereg zagrożeń dla organizmu człowieka wiążących się z długotrwałym stosowaniem środków odurzających jak również konsekwencje społeczne, moralne i prawne wynikające z posiadania stosowania narkotyków. Młodzież miała okazję przekonać się, że wszelkie substancje psychoaktywne (alkohol, dopalacze, narkotyki) są przyczyną wielu tragedii, a także nieporozumień między ludźmi. Niszczą przyjaźń, rodzinę, zdrowie, a często nawet życie.
Po spektaklu odbyła się prelekcja przygotowana przez aktorów teatru, która uświadomiła uczniom, że każdy człowiek ma możliwość wyboru w pomiędzy dobrem a złem, sam decyduje, którą możliwość a problemy życiowe trzeba rozwiązywać poprzez rozmowę z rodzicami, nauczycielami, przyjaciółmi, a nie ucieczkę w nałogi.

Anna Leśniak