Sędzia Maria Wesołowska w naszym gimnazjum - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Sędzia Maria Wesołowska w naszym gimnazjum

Dzień z sędzią Anną Marią Wesołowską.

W piątek 13 listopada 2015r. społeczność Publicznym Gimnazjum w Rzezawie miała zasztyt spotkać się z sędzią Anną Marią Wesołowską.
W godzinach dopołudniowych gimnazjaliści, zaproszeni uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z wybranymi aspektami prawa dotyczącymi nieletnich.
Pani sędzia mówiła min. o cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej, wczesnym rozpoczynaniu życia seksualnego, groomingu.
W bardzo obrazowy i przystępny sposób opowiadała o swoich doświadczeniach zawodowych, wyjaśniała najważniejsze punkty w kodeksie karnym dotyczące nieletnich, przypomniała młodzieży ich prawa i obowiązki.
Często odwoływała się do swojego sądowego doświadczenia podajac konkretne przykłady. Chętnie odpowiadała na pytania.
Czytala fragmenty swojej książki "Bezpieczeństwo młodzieży. Poradnik prawny."
Warto dodać, że Pani sędzia Anna Maria Wesołowska obecnie jest doradcą Rzecznika Praw Dziecka.

Pani sędzia Anna Maria Wesołowska przybyła do naszej gminy dzięki zaproszeniu Pana Wójta oraz Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a współorganizatorem spotkań było Publiczne Gimnazjum w Rzezawie.

Jolanta Ważny