Kangur matematyczny - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Kangur matematyczny

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016 > Konkursy w roku szkolnym 2015/2016
17 marca 2016 r. po raz drugi w naszej szkole, a 25. w świecie odbył się Konkurs Matematyczny Kangur. W ubiegłym roku wzięło w nim udział prawie 6 mln. uczestników z 60 krajów świata.
Zadania konkursowe oprócz sprawności rachunkowej wymagają od uczestników logicznego i szybkiego myślenia, a niektóre z nich mają raczej charakter trudnych zagadek, niż typowych problemów matematycznych.
Ciekawy jest także sposób punktowania, ponieważ za błędną odpowiedź odejmuje się odpowiednią ilość punktów.
Uczestnicy Kangura otrzymują drobne upominki, w tym roku były to piankowe pentomina.
W tegorocznej edycji Konkursu wzięli udział: Karolina Kurek (3b), Bartłomiej Gawor (3b), Łukasz Gorczyca (2b), Filip Kania (3a), Piotr Kica (3a) i Kacper Żurawski (3a).

Agnieszka Stachoń