Targi Edukacyjne-Festiwal Zawodów - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Targi Edukacyjne-Festiwal Zawodów

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły już po raz trzeci uczestniczyli w Targach Edukacyjnych -Festiwal Zawodów, zorganizowany przez Województwo Małopolskie we współpracy z firmą Targi
w Krakowie. To wydarzenie wzorowane na targach, które od kilkunastu lat odbywają się we francuskim Lyonie.
Gimnazjaliści mogli zobaczyć, czego uczą się ich starsi koledzy w klasach o profilach budowlanych, mechanicznych, górniczo-hutniczych, elektryczno-elektronicznych, medyczno-społecznych, rolniczych, leśnych, turystycznych, gastronomicznych czy administracyjno-usługowych. Uczniowie, którzy nie zdecydowali, w jakiej dziedzinie chcieliby rozwijać swoje zawodowe umiejętności, mogli na miejscu skorzystać również z bezpłatnych konsultacji doradców zawodowych.
Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem odwiedzali poszczególne stanowiska, zgodnie z własnymi potrzebami. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że ten czas był pomocny w planowaniu ich przyszłej ścieżki zawodowej. Pozytywne opinie, uśmiechnięte twarze i żal związany z opuszczeniem tego miejsca, był najlepszym dowodem ich zadowolenia.

W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili również Muzeum Lotnictwa oraz kościół Arka Pana w Nowej Hucie.