Turnij wiedzy pożarniczej - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Turnij wiedzy pożarniczej

12 marca 2015 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie odbyły się eliminacje gminne XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Rzezawa.
Do rozwiązania uczniowie mieli test składający się z trzydziestu pytań, na rozwiązanie których mieli 30 minut.
Jak się później okazało, zadania okazały się dużo trudniejsze niż w latach poprzednich.
Mimo to rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie naszego gimnazjum w ty roku nie stanęli na podjum, chociaż dzielnie walczyli.
Obecny na turnieju wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej podziękował opiekunom i dzieciom za zaangażowanie, poświecony czas i wspaniałą rywalizację. Zaprosił na turniej w przyszłym roku z większą pulą atrakcyjnych nagród.
W czasie, gdy jury dokonywało oceny testów, komendant gminny Jan Waśniowski oraz członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie zaprosił uczniów i opiekunów na słodki poczęstunek. Organizacja turnieju możliwa była dzięki dofinansowaniu Gminy Rzezawa.