Rozpoczęcie roku szkolnego 2014 - 2015 - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014 - 2015

Pierwszego września uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie wspominali inny wrzesień. wrzesień 1939 roku.
 By uczcić pamięć tych, którzy oddali życie za wolną Polskę przygotowali część artystyczną. W tym roku poświęcili swoją uwagę 70 tej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Przypomnieli, że walczący w powstaniu Polacy mimo braku broni, mimo słabego wyszkolenia młodych żołnierzy przez dwa miesiące walczyli z przeważającymi siłami wroga. Podkreślili, że powstanie jest rodzajem mitu, który jest ważny dla istnienia narodów. Dla wielu Polaków to najlepszy przykład męstwa i bohaterstwa. Jest to niemalże legenda.
czniowie wyrazili marzenie, by taki wrzesień, gdy dzieci się uśmiechają, gdy mogą spokojnie rozpoczynać naukę-trwał.