Mikołaj zaprasza do teatru - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Mikołaj zaprasza do teatru

W okresie mikołajkowym uczniowie coraz częściej rezygnują z tradycyjnych prezentów na rzecz niematerialnych rozrywek i przyjemności. Wychowawcy, poloniści, historycy i rodzice zaprosili więc w tym roku pierwszoklasistów na ciekawą wycieczkę, w której obok czystej rozrywki uczniowie czerpali przyjemność
 i pożytek z obcowania z kulturą i historią.
      Swoją mikołajkową wyprawę rozpoczęli od zwiedzania ciekawej wystawy w Muzeum Okręgowym
w tarnowskim ratuszu. Uczniów szczególnie zainteresowała ekspozycja broni myśliwskiej, uzbrojenia, prezentacja stroju szlacheckiego oraz obyczajowości sarmackiej.
      Wyjątkową gratką było odwiedzenie czasowej wystawy prezentującej ponad 230 kompletów szachów.
 Bierki wykonane z oryginalnego materiału (bursztynu, srebra, soli, lawy wulkanicznej, poroża jelenia, metalowych śrubek) zostały przywiezione do Tarnowa z różnych zakątków świata. W 2012 roku kolekcja została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości.
    Głównym punktem programu wycieczki była jednak wizyta w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Uczniowie obejrzeli ciepły, refleksyjny musical „Mały Książe” opowiadający o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni.
      Ostatnim prezentem od Mikołaja była wizyta w brzeskiej kręgielni.
      Po teatralnym wyciszeniu pierwszaki mogły tu dać upust swojej młodzieńczej energii, biorąc udział
w międzyklasowej rywalizacji.
      Wrażenia z wycieczki z pewnością na długo pozostaną w ich wdzięcznej pamięci.