Dla kogo i po co jesteśmy?
Zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności odbywają się prawie zawsze po lekcjach, a mimo to przyciągają wielu uczniów, którzy chcą w życiu osiągnąć coś więcej, którzy mają pasje, którzy otrzymali od losu wyjątkowe uzdolnienia. Czasem bywa jednak tak, że w młodym człowieku tkwi więcej chęci niż możliwości. To właśnie dla nich nauczyciele organizują dodatkowe zajęcia, by pomóc im otworzyć się, by wskazać ścieżki rozwoju.
Większość kół zainteresowań kształci konkretne umiejętności i poszerza wiedzę z konkretnej dziedziny wiedzy. Wyjątek stanowią z pewnością zajęcia KOŁA MŁODYCH TWÓRCÓW kojarzone niesłusznie tylko z działalnością teatralną, pewnie dlatego, że właśnie przedstawienia prezentowane na uroczystościach szkolnych, parafialnych, gminnych są najlepszą wizytówką koła. Na co dzień jednak uczniowie na spotkaniach uczą się umiejętności potrzebnych w wielu życiowych sytuacjach, poznają własne i cudze odczucia w różnorodnych inscenizowanych scenkach, występując, przełamują swoje zahamowania, nabierają umiejętności samooceny, komunikowania się i wyrażania własnych uczuć, opinii i sądów, uczą się kreatywnych zachowań, obserwując poczynania kolegów. Przygotowując przedstawienie, podnoszą sprawność wyrazistego mówienia, uczą się właściwej intonacji i interpretacji głosowej, obcując z tekstem literackim, dojrzewają intelektualnie, emocjonalnie i duchowo.
Najważniejszą i najpiękniejszą wartością spotkań Koła Młodych Twórców jest jednak fakt, że dają one uczestnikom poczucie zadowolenia, zaszczepiają
pasje, otwierają i uświadamiają, ile możliwości tkwi w każdym człowieku.