Młodości ty ponad siatkę wyskakuj - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Młodości ty ponad siatkę wyskakuj

Ogromną odwagą graniczącą z szaleństwem wykazali się przedstawiciele nauczycieli i rodziców Publicznego Gimnazjum w Rzezawie, zapraszając
do wspólnego turnieju piłki siatkowej młodzież gimnazjum i absolwentów szkoły.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, a głównym jego celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycielskiej i rodzicielskiej oraz propagowanie zdrowego stylu życia.
Prezentacja siły i umiejętności były sprawą drugorzędną, dlatego drużyny młodzieży z uśmiechem przyjęły zasady gry w turnieju .
A były one niecodzienne. Drużyna składająca się z nauczycieli, członków ich rodzin oraz rodziców „otrzymała” od młodzieży potężny handicap –
za każdy wywalczony punkt dostawała premię – kolejny punkt. Z takim prezentem wstydem byłoby nie rozstrzygnąć meczów na swoją korzyść.
Udało się, choć w obydwu spotkaniach, zarówno z drużyną gimnazjalistów, jak i z drużyną absolwentów zwycięstwo nie przyszło łatwo.
Dorosłych, bardziej niż zwycięstwo, cieszyła jednak doskonała forma rzezawskiej młodzieży, która trenuje w klubie Maraton pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Marka Gałki.
W turniejowym pojedynku gimnazjalistów i absolwentów lepsi okazali się ci pierwsi, którzy szalę zwycięstwa przeważyli doskonałą techniką i opanowaniem. To oni więc najbardziej spośród walczących drużyn zasłużyli na cukierkowy wieniec laurowy, który po dekoracji z apetytem skonsumowali. Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami turnieju byli: w drużynie gimnazjalistów Wojtek Sumara, zagrywający i kończący piłki prawie jak Mariusz Wlazły, w drużynie absolwentów Kacper Zduleczny, obydwaj chłopcy trenują w sekcjach siatkarskich w Bochni i w Brzesku. Najtrudniej było wskazać liderów zespołu dorosłych, albowiem każdy z grających prezentował niespotykaną u ….40-50 latków formę.
Cała drużyna pokazała, że życie zaczyna się po czterdziestce, a kondycji wcale nie trzeba tracić przed jej ukończeniem. Z pewnością jest to również zasługa cotygodniowych spotkań przy siatce, na które rzezawscy nauczyciele zapraszają swoje koleżanki i kolegów z innych szkół w gminie, a także rodziców swoich uczniów. Odbywają się one w każdy czwartek od 17:15 do 18:45 na hali Publicznego Gimnazjum w Rzezawie.
Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy MAGNUS, a sponsorami nagród członkowie „zwycięskiej” drużyny.

Zofia Łęczek