Konkurs Edukacyjny "Reporter" - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Konkurs Edukacyjny "Reporter"

21 lutego 2011 uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Reporter”.
Przygotowywali reportaże i fotoreportaże dokumentujące ważne dla nich wydarzenia lub rozważające bliskie im problemy.
W swoich pracach poruszali ważne sprawy m.in. brak wyobraźni młodzieży w zabawach, które stanowią zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla innych np. sesje fotograficzne na torach kolejowych, wchodzenie na jezdnię podczas obsługi telefonu komórkowego, czy też gra w piłkę nożną na ulicy. Niektórzy „szkolni reporterzy” zainteresowali się losem dzieci z domu dziecka, czy też losem bezdomnych zwierząt porzuconych na ulicy.

Ich praca została nagrodzona dyplomami:
III miejsce – Jagoda Paw za reportaż o rodakach we Lwowie
II miejsce – Patrycja Iskra za fotoreportaż z Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu
I miejsce – Natalia Puzia za reportaż z podróży po Tunezji.

Cieszymy się sukcesami naszych uczniów i życzymy dalszych sukcesów na tym polU.

Beata Waśniowska