I Olimpiada Sportowa o Puchar Wójta Gminy Rzezawa - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

I Olimpiada Sportowa o Puchar Wójta Gminy Rzezawa

Sportowe rozgrywki to znakomita forma rywalizacji oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.
 Aby zachęcić dzieci i młodzież do takiego rodzaju spędzania wolnego czasu dnia 2 czerwca 2017 r.
na boisku sportowym w Krzeczowie odbyła się „I OLIMPIADA SPORTOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
 O PUCHAR WÓJTA GMINY RZEZAWA". Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej, a współorganizatorami Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W piątkowym wydarzeniu wzięły udział szkoły podstawowe i gimnazja z terenu całej gminy. Uroczyste rozpoczęcie olimpiady stanowiło wejście dzieci i młodzieży na boisko w rytm marszu "Most na rzece Kwai". Kolumnę prowadziła delegacja uczniów trzymająca flagę olimpijską. Następnie wszyscy złożyli przysięgę olimpijską po czym został odegrany hymn. Oficjalnego otworzenia I Olimpiady Sportowej dokonał Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej.
Nad prawidłowym przebiegiem dyscyplin czuwał sędzia okręgowy Pan Tomasz Orzeł, a koordynacją zawodów sportowych zajęła się Pani Barbara Kwiecińska - Radna Gminy Rzezawa oraz nauczyciele
 i opiekunowie z poszczególnych szkół.
Dzieci poszczególnych klas brały udział w następujących dyscyplinach:
Gimnazjum:
-mecz piłki nożnej,
-bieg sztafetowy,
-drużynowy rzut piłką lekarską,
-skoki dodawane
Wszyscy z zacięciem walczyli o miejsca na podium. Piękne puchary zachęcały do rywalizacji, jednak dzieci i młodzież nie zapomnieli także o dobrej zabawie, co dowodzą tańce na boisku podczas oczekiwań na ogłoszenie wyników. Jako, że po każdej dyscyplinie sportowej poszczególne klasy zdobywały kolejne punty, zsumowanie całości pozwoliło wyłonić zwycięzców olimpiady, którymi są:

Gimnazjum:
I miejsce: Gimnazjum Rzezawa
II miejsce: Gimnazjum Łazy
III miejsce: Gimnazjum Dąbrówka
Olimpiada zakończyła się miłą niespodzianka dla każdego, ponieważ wszystkie dzieci i młodzież otrzymali drobny upominek oraz pamiątkowy medal, który wręczył każdemu osobiście Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej.
Organizatorzy składają podziękowania wszystkim zaangażowanym w I Olimpiadę Sportową Dzieci
 i Młodzieży o Puchar Wójta Gminy Rzezawa, a wszystkich zainteresowanych do obejrzenia fotorelacji
z tego dnia.

Całość artykułu znajduje się na stronie Gminy Rzezawa.