Rozpoczęcie roku szkolnego - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września to czas powrotu do szkoły i uczniowskich obowiązków. Nie zawsze jednak tak było. Pierwszy września 1939 r. to bowiem czas rozpoczęcia II wojny światowej.
   Każdego roku wspominamy tych, którzy przystąpili do obrony Polski. Jednak tegoroczna akademia była wyjątkowa. Pani Zofia Łęczek przygotowując program zwróciła uwagę na dobro, które w tym czasie się rozwijało i takie też było hasło przewodnie tej inscenizacji "Bo człowiek jest dobry...". Czas wojny to nie tylko czas okrucieństwa, "zezwierzęcenia", ale także okres braterstwa, człowieczeństwa i solidarności.
     Pani dyrektor Krystyna Klęsk  w nadchodzącym roku szkolnym życzyła  gimnazjalistom samych sukcesow edukacyjnych i satysfakcji z obcowania z wiedzą na co dzień. Zachęcała  także uczniów  do wzajemnego  obdarowywania się "dobrem".

Beata Waśniowska