Festiwal smaków - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Festiwal smaków

31 marca 2015r. przed spotkaniem wywiadowczym zorganizowano na terenie gimnazjum dla całej społeczności szkolnej, tj. rodziców, uczniów i nauczycieli akcję Promocji Zdrowia – Festiwal Smaków. Młodzież zachęcała w niej do prowadzenia zdrowego trybu życia. Swoje wiadomości, rady i dobre praktyki uczniowie 1b (Daria Kuflik, Agnieszka Sobaś, Łukasz Gorczyca, Bartłomiej Zieliński) zamieścili
w prezentacji multimedialnej Dlaczego należy jeść owoce i warzywa? Inna grupa (Gabrysia Szafrańska oraz Kinga Synowiec) wyświetliła rodzicom przygotowany samodzielnie film, prezentujący przemyślane i zdrowe zakupy. Przygotowano również stoiska ze zdrową żywnością. Po spotkaniu zaproszono rodziców na degustację. Na pięknie udekorowanych i nakrytych obrusami stołach, rodzice znaleźli przygotowane dla nich smaczne i wiosenne kanapki, szaszłyki warzywne i owocowe, sałatki owocowe i warzywne, faszerowane owoce, patery z owocami oraz ciasta i ciasteczka np. musli, mufinki oraz świeżo upieczony chleb. Dużym powodzeniem cieszyły się samodzielnie wyprodukowane przez uczniów soki warzywne i owocowe. Potrawy te wzięły udział w konkursie na najsmaczniejszy i najlepiej wyglądający posiłek. Rodzice chętnie próbowali i chwalili wszystkie produkty wytworzone przez młodzież.
Na zakończenie każdy rodzic otrzymał broszurę informującą o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania przygotowaną przez uczniów klasy 2a (Daniel Buczak, Filip Kania, Piotr Kica, Kamil Rachwał).

Urszula Karabinowska