Dzień Pluszowego Misia - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

25 listopada pewien puchaty znajomek, bohater wielu bajek, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu ma swoje święto.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej i tu pojawiają się  dwie historie- jedna z Europy, druga z USA.
Nie wiadomo jak było dokładnie, ale najważniejsze, że pluszowe misie są chyba najpopularniejszą zabawką świata!
Każdy miał lub ma swojego misia! Nawet niektórzy dorośli!
Misie zrobiły się tak popularne, że zaczęły powstawać o nich bajki. Najsławniejsze misie, to chyba: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Coralgol, Balloo z „Księgi Dżungli”, Miś Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie, Miś Yogi.

W bibliotece szkolnej gimnazjaliści oglądali wystawę książek "Miś w literaturze", jak również mieli sesję zdjęciową z pluszakami.