Laury dla laureatki - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Laury dla laureatki

W ciągu roku szkolnego uczniowie zapraszani są do wielu konkursów przedmiotowych, interdyscyplinarnych, artystycznych.
Jedne z nich mają wyższą, inne niższą rangę. Do tych pierwszych z pewnością można zaliczyć konkursy organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Awans do finału wojewódzkiego premiowany jest punktami do szkoły średniej, a tytuł laureata zwalnia gimnazjalistę ze zdawania egzaminu gimnazjalnego
w odpowiedniej do konkursu części i otwiera drzwi każdej szkoły średniej w Polsce.
W bieżącym roku aż troje uczniów: uzyskało awans do etapu wojewódzkiego i tytuł finalisty: Katarzyna Górska – j. polski (opiekun –Zofia Łęczek),
Kinga Gawor – biologia (opiekun – A Koczanowska) i Bartosz Gołas –informatyka(opiekun – A Koczanowska) Szczególnym osiągnięciem był wynik,
jaki osiągnęła Kasia Górska, uczennica klasy trzeciej, w konkursie z j. polskiego. Redagując, zgodnie z tematyką konkursu, piękny esej o miłości, zapewniła sobie miejsce na liście laureatów. Na liście tej Kasia była jedną z dwóch reprezentantek powiatu bocheńskiego. Tytuł ten otwiera przed nią drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce oraz możliwość uzyskania stypendium naukowego. Warto zaznaczyć, że Kasia jest dziesiątą uczennicą w szesnastoletniej historii gimnazjum w Rzezawie, która zostaje laureatem.
O czym marzy laureatka?. Mimo, że posiada najwyższe kompetencje polonistyczne, wybiera się na profil biologiczno-chemiczny. Jeśli myśli o byciu lekarzem, to z pewnością nauki humanistyczne, którymi również się interesuje, pomogą jej pięknie wykonywać wymarzony zawód i ułatwią zrozumieć ludzi,którym jako lekarz będzie pomagać.

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie - dotychczasowi laureaci konkursów organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty:
2002 r. - Mateusz Stal - matematyka (opiekun - Krystyna Klęsk)
2002 r. - Justyna Bochenek – j. polski (opiekun – Danuta Kapałka)
2002 r. - Paulina Jarosz – j. polski (opiekun – Zofia Łęczek)
2009 r. - Grzegorz Janus – historia (opiekun – Janusz Rysak)
2006 r. - Jolanta Góra – j. polski (opiekun – Agnieszka Frąc)
2007 r. - Jolanta Góra – geografia (opiekun – Lucyna Ojczyk)
2007 r. - Piotr Palaczyński – chemia (opiekun - Urszula Karabinowska)
2007 r. - Maciej Barnaś – geografia (opiekun – Lucyna Ojczyk)
2009 r. - Mateusz Słota – plastyka (opiekun – Magdalena Pawulska)
2014 r. - Katarzyna Górska – j. polski (opiekun – Zofia Łęczek)