Osobliwości mojej miejscowości - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Osobliwości mojej miejscowości

Zgodnie z podstawą programową wszyscy uczniowie klas drugich w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie muszą wziąć udział w projekcie. Dzięki różnorodności tematów projektów każdy uczeń znajdzie coś dla siebie.
Uczniowie klasy II a (Kutyba Monika, Synowiec Klaudia, Gierek Katarzyna, Papkiewicz Klaudia, Kaczmarczyk Daniel, Żurawski Arkadiusz, Kłuś Bartosz, Zduleczny Karol, Bieżychudek Daniel, Gadula Jan) pod opieką p. Zofii Łęczek zrealizowali temat ”Osobliwości swojej miejscowości”. Uczniowie przedstawili krótką historię każdej miejscowości gminy Rzezawa, poszerzyli wiedzę mieszkańców na jej temat, zaprezentowali wiele zabytków sakralnych i świeckich,
które znajdują się na terenie naszej gminy.
Wielu mieszkańców uważa, że w naszej okolicy nie ma nic, co warto zobaczyć. Niewątpliwie zaprzeczyli temu uczniowie, którzy opracowali trasę, w którą można ruszyć razem z rodziną, np. na rowerze. Podczas projektu przeprowadzono wywiad z wielokrotnie nagrodzoną za piękne wiersze, p. Stanisawą Nawrocką.
Uczniowie, rozmawiając z mieszkańcami gminy, zebrali słowa, którymi posługiwali się mieszkańcy na terenie gminy Rzezawa w minionych latach.
Minisłownik oraz pozostałe albumy pokazane podczas prezentacji projektu można znaleźć w szkolnej bibliotece.

Klaudia Papkiewicz uczennica kl. II a Publicznego Gimnazjum w Rzezawie