Święto Niepodległości - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Święto Niepodległości

Pod takim hasłem w Dzień Niepodległości w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie odbyły się gminne obchody naszego święta narodowego.
Kilkunastoletnia tradycja oraz poczucie patriotycznego obowiązku w to piękne listopadowe święto zgromadziły wielu mieszkańców gminy w kościele parafialnym pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej na mszy za Ojczyznę. Po nabożeństwie w uroczystym pochodzie na czele z Orkiestrą Okulicką wszyscy przemaszerowali do gimnazjum , by uczestniczyć w dalszej części gminnych obchodów.
Patrząc na bardzo licznie zgromadzonych mieszkańców gminy, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych oraz szkół funkcjonujących na terenie gminy, przedstawicieli placówek oświatowych można było poczuć autentyczną dumę, że społeczność gminy chce i potrafi uczcić ojczyznę.
Spektakl przygotowany przez młodych artystów – członków Koła Młodych Twórców oraz absolwentów szkoły pozwolił zebranym przenieść się do realiów epoki, w której to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Wspólne świętowanie, słuchanie koncertu orkiestry dętej i refleksja nad naszą tragiczną przeszłością z pewnością dla młodych mieszkańców gminy były pięknym przykładem, jak należy świętować i jak szanować wolność, tak przecież ciężko wywalczoną przez naszych przodków.
Wójt gminy – Józef Słonina w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na to, że my, Polacy, możemy się różnić, możemy mieć inne pomysły na kształt Rzeczypospolitej, ale te różnice powinny być fundamentem, na którym wspólnie będziemy budować lepszą przyszłość.

Zofia Lęczek