Kim będę kiedy dorosnę? - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Kim będę kiedy dorosnę?

To pytanie zadaje sobie każdy młody człowiek i często długo szuka na nie odpowiedzi. Spektrum możliwości jest bardzo szerokie, ale to tylko pogłębia dylematy i utrudnia wybór. By pomóc rozeznać się w rynku pracy oraz przybliżyć charakter pracy różnych zwodów w gimnazjum prowadzona jest preorientacja zawodowa, organizowane są wyjazdy na Festiwal Zawodów oraz do różnych zakładów pracy, w których mogą być w przyszłości zatrudnieni absolwenci szkół zawodowych, średnich lub wyższych.
W marcu uczniowie klas drugich PG w Rzezawie zostali zaproszeni przez miejscową jednostkę OSP na spotkanie, na którym strażacy ochotnicy (Robert Surma, Leszek Trąba, Maciej Wojewoda i Bartosz Wojewoda) zaprezentowali sprzęt strażacki, ciekawie opowiadali o swojej pracy i zachęcali młodzież do wstępowania w ich szeregi. Przekonywali, jak ważna, ciekawa i potrzebna jest służba strażaków. Pouczali, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, jak reagować, by nie stwarzać takich sytuacji, a w akcjach ratunkowych wspierać działania strażaków, a nie przeszkadzać im.

Zofia Łęczek