Gimnazjada-Halowa piłka nożna chłopców - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Gimnazjada-Halowa piłka nożna chłopców

Na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni odbyły się dzisiaj, tj. 22.10.2015r., Zawody Powiatowe w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, rozgrywane w ramach Gimnazjady Młodzieży Szkolnej.
Do rywalizacji przystąpili przedstawiciele wszystkich gmin powiatu bocheńskiego - zwycięzcy eliminacji miejskich i gminnych.

W zawodach udział wzięły drużyny:

Gimnazjum Żegocina
Gimnazjum Nr 1 Bochnia
Gimnazjum Leszczyna
Gimnazjum Mikluszowice
Gimnazjum Królówka
Gimnazjum Sobolów
Gimnazjum Łapczyca
Gimnazjum Rzezawa
Gimnazjum Nr 2 Bochnia
Gra toczyła się o możliwość awansu do kolejnego etapu - Zawodów Rejonowych, do którego mogła zakwalifikować się tylko najlepsza drużyna dzisiejszych rozgrywek.

Zawody przeprowadzono z podziałem na 3 grupy a chłopcy każdorazowo spędzali na parkiecie 2 x 6 minut.

Od pierwszych sekund pierwszego meczu trwała ostra rywalizacja a chłopcy na boisku "dwoili się i troili" aby osiągnąć zamierzony cel. Nie zawsze wychodziło tak jak sobie to zaplanowali ale żadna porażka nie była w stanie ich zniechęcić do dalszej gry. Emocje udzielały się wszystkim: zawodnikom, ich kolegom a czasem zwłaszcza nauczycielom, którzy z całych sił dopingowali swoich podopiecznych.

Te zawody wyróżniały się od pozostałych, gdyż po raz pierwszy w tegorocznych rozgrywkach wprowadzono zakaz udziału w tej rywalizacji uczniom, którzy posiadają licencję piłki nożnej, piłki halowej lub piłki futsalowej - mówi organizator zawodów - co prawda do zawodów zgłosiło się kilku zawodników zgłoszonych do tegorocznych klubowych rozgrywek piłki nożnej jednak po przekazaniu im powyższej informacji, sami opuścili boisko i nie przystąpili do zawodów. Niezaprzeczalnie należą im się słowa uznania za uczciwość i zachowanie "fair play" względem pozostałych uczestników zawodów.

Jolanta Sumara- Warchoł