Szkolny Klub Wolontariusza w Rzezawie - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Wolontariat > Promocja wolontariatu > Wolontariat - artykuły
SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA W RZEZAWIE
NAPRZÓD MŁODZI WOLONTARIUSZE!
W roku szkolnym2012/2013 rozpoczął swą działalność Szkolny Klub Wolontariusza pod opieką Pani Beaty Waśniowskiej. Uczniowie obecnej klasy 3b postanowili kontynuować wcześniejszy projekt edukacyjny „Czy warto być wolontariuszem?”. Pani dyrektor wraz z gronem pedagogicznym i Radą Rodziców wyraziła zgodę na utworzenie i działalność Klubu.
Zaowocowało to licznymi akcjami:
  • pomoc koleżeńską w nauce - „Szkolne Pogotowie Naukowe”,
  • akcję promującą czytelnictwo wśród dzieci - "Młodzież czyta bajki dzieciom", "Popołudnie z bajką" (nawiązanie współpracy z Publiczną Biblioteką w Rzezawie, Szkołą Podstawową w Rzezawie, Niepublicznym Przedszkolem „Ochronka” w Okulicach),
  • zorganizowanie kiermaszu, z którego dochód przeznaczony był na pomoc niepełnosprawnej koleżance – Marcelinie Kurek,
  • kwestowanie na rzecz bocheńskiego hospicjum,
  • wysyłanie kartek świątecznych do podopiecznych „Domu Spokojnej Starości” w Anglii,
  • dołączenie do akcji „Marzycielska poczta” – listy do najmłodszych pacjentów polskich hospicjów,
  • obchody międzynarodowego dnia wolontariusza,
  • zorganizowanie warsztatów dla wolontariuszy oraz lekcji zapoznających z ideą wolontariatu dla uczniów gimnazjum(Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie)
  • udział wolontariuszy w konkursie kuratoryjnym „Hospicjum czas nadziei i miłości …” (laureaci),
  • udział w ogólnopolskim „Projekcie KORBA” – promocja wolontariatu (zakwalifikowanie się do III etapu i udział w warsztatach SEZAM.

Do najaktywniejszych wolontariuszy zaliczono:
  • Kinga Puzia,
  • Piotr Młynarz,
  • Kinga Ochońska,
  • Ilona Wiechecka,
  • Klaudia Tytro,
  • Urszula Paszkowska,
  • Patrycja Maślak,
  • Karolina Ziętara,
którzy otrzymali nagrody książkowe.

Dyplom za pracę na rzecz innych ludzi otrzymali:
  • Gabriel Barbacki,
  • Natalia Bębenek,
  • Kinga Maślak,
  • Jakub Szkliniarz,
  • Magda Wrona,
  • Alicja Krawczyk,
  • Julia Porębska,
  • Natalia Puzia,
  • Magda Szydłowska.
Nagrody i dyplomy uczniowie otrzymali na zakończenie roku szkolnego (tj. 28.06.2013).