Wycieczka do Krakowa - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do Krakowa

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016
W dniu 10 listopada 2015 roku uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Na trasie wycieczki znalazły się:
• Kino Cinema City w Bonarce
• Wydział Chemii Uniwersyretu Jagiellońskiego
• Muzeum Lotnictwa
W kinie Cinema City uczniowie wzięli udział w programie edukacyjnym „Wszystko o człowieku”. W sali 3D wybrali się w trójwymiarową podróż w głąb ludzkiego ciała, aby zobaczyć, jak wygląda od wewnątrz. W sali ruchu wyruszyli w podróż do odległych miejsc na Ziemi, a w sali inspiracji zobaczyli film o pozornie niemożliwych do spełniania marzeniach i determinacji w dążeniu do ich osiągnięcia. W sali wyobraźni przenieśli się w przyszłość i stanęli oko w oko z postępami w dziedzinie badań genetycznych, a w sali muzyki dowiedzieli się jak poprzez muzykę można wyrazić różnego rodzaju emocje. W sali interaktywnej poznali odpowiedzi na intrygujące pytania na temat faktów, postaci, narodów, kultur i wybitnych indywidualności.
Uczniowie uczestniczyli w pokazie chemicznym pt. "Spotkanie z ciekawą chemią", który odbył się w Sali Audytoryjnej Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach tego spotkania zostały przedstawione i omówione ciekawe doświadczenia chemiczne oraz zarys historii chemii.
W Muzeum Lotnictwa gromadzącym eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa poznali ciekawą historię niektórych eksponatów np. Kukułki skonstruowanej przez Eugeniusza. Pieniążka w…. mieszkaniu w bloku na I piętrze, którą uciekł z PRL w 1971r. Obejrzeli także stałą ekspozycję „Skrzydła Wielkiej Wojny” poświęconej lotnictwu I wojny światowej.
Na końcu, niestety bardzo pobieżnie (z powodu zbliżającej się godziny zamknięcia Muzeum) uczniowie zobaczyli multimedialną, interaktywną wystawę „Tunel nauki”, która będąc w podróży dookoła świata gości aktualnie w Krakowie. Na wystawie Max Planck Science Tunnel można zobaczyć osiągnięcia nauki XXI wieku oraz prognozy wybiegające aż do 2030 roku.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego