Sportowe sukcesy - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Sportowe sukcesy

Sportowe sukcesy uczniów z PG w Rzezawie  w roku szklnym 2012-2013.

Gimnazjaliści z Publicznego gimnazjum w Rzezawie  kilkakrotnie dali nam powód do dumy.Chętnie i zaangażowaniem  brali udział w róznych dyscyplinach sportowych, prezentując swoje zdolności indywidualne i zespołowe na szczeblu gminnym, powiatowym, rejonowym i wojewodzkim. Wyniki mówią same za siebie.
W tenisie indywidualnym i drużynowym  naszą Gminę reprezentowali: Anna Rydz, Alicja Krawczyk, Nicola Bratek, Agnieszka Szczupak, Paweł Błąkała, Mateusz Tabiś, Kacper Zduleczny, Mateusz Zych.
W powiecie indywidualnie: Anna Rydz- II miejsce, Alicja Krawczyk -III miejsce, obie awansowały  do etapu rejonowego, w którym Anna Rydz zajęła V miejsce awansując do etapu wojewódzkiego.
W powiecie indywidualnie walczyli chłopcy: Paweł Błąkała-I miejsce, Mateusz Tabiś- VII miejsce, Kacper Zduleczny-Vmiejsce, Mateusz Zych- VI miejsce.
W etapie rejonowym w Niegowici I miejscezdobył Paweł Błąkała awansując tym samym do etapu wojewódzkiego.
W zawodach powiatowych w tenisie stołowym drużynowym  Anna Rydz i Alicja Krawczyk zajęły I miejsce premiowane awansem do zawodówrejonowych,
w których w Niegowici zajęły III miejsce.
Chłopcy w tenisie drużynowym w zawodach powiatowych Paweł Błąkała i Mateusz Tabiś-I miejsce, Kacper Zduleczny i Mateusz Zych- III miejsce.
W zawodach rejonowych Paweł Błąkała i Mateusz Tabiś zajęli I miejsce awansując do etapu wojewódzkiego, w którym zajęli VII miejsce.
Wielkim sukcesem gimnazjalistów z Rzezawy jest zwycięstwo w zawodach powiatowych w piłce siatkowej chłopców.
Zajmując I miejsce awansowali do następnego etapu rozgrywek. W etapie rejonowym chłopcy w składzie: Maciej Pala, Damian Rysak,Kacper Zduleczny, Dariusz Kania, Damian Żurawski, Wojciech Rajski, Wojciech Sumara, Karol Zduleczny, Mateusz Zych i Kamil Błąkała swoją walecznością rozgromili rywali zajmując I miejsce i awansując do zawodów wojewodzkich.
Wysokim osiągnięciem  naszych uczniów jest zdobycie III miejsca w zawodach powiatowych w piłce ręcznej chłopców.
Miejsce to wywalczyli: Aleksander Janus, Dariusz Kania, Damian Rysak,Jan Gadula, Maciej Pala, Kacper Zduleczny,Damian Żurawski, Mateusz Zych, Wojciech Sumara, Karol Zduleczny i Bartłomiej Wojewoda.

Nie pozostaje nam  zatem nic innego, jak  tylko pogratulować  i życzyć dalszych sukcesów sportowych.