Sondaż preferencji wyborczych gimnazjalistów. - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Sondaż preferencji wyborczych gimnazjalistów.

Dnia 22.05.2015r. w przeddzień ciszy wyborczej poprzedzającej II turę wyborów prezydenckich w naszym gimnazjum Samorząd Uczniowski przeprowadził sondaż preferencji wyborczych gimnazjalistów.
Wydarzenie miało na celu przygotowanie uczniów- przyszłych wyborców do aktywnego udziału w życiu społecznym i politycznym swojego kraju.
Sondaż wykazał, że zdecydowane poparcie wśród gimnazjalistów ma poseł Andrzej Duda. Otrzymał on 128 głosów, natomiast jego kontrkandydat, obecny prezydent Bronisław Komorowski otrzymał tylko 20 głosów. W sondażu wzięło udział 160 uczniów, 12 oddało głos nieważny.
Wynik sondażu przeprowadzonego wśród gimnazjalistów odpowiada preferencjom wyborczym dorosłych mieszkańców gminy Rzezawa, wśród których poseł Andrzej Duda również uzyskał zdecydowane poparcie w I turze wyborów. Na kogo zagłosują dorośli Polacy? Dowiemy się już w niedzielę wieczór, chociaż ostateczne wyniki wyborów poznamy dopiero za kilka dni, kiedy do Państwowej Komisji Wyborczej spłyną sprawozdania ze wszystkich komisji wyborczych.

Zofia Łęczek
Jolanta Ważny