O tym jak Miłosz szukał poezji - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

O tym jak Miłosz szukał poezji

12 grudnia 2011 roku uczniowie klasy 2a zaprezentowali przygotowany przez siebie projekt edukacyjny" Rok Miłosza",który był wprowadzeniem
do konkursu recytatorskiego "O tym jak Miłosz szukał poezji..."
     Z okazji setnej rocznicy urodzin Czesława Miłosza w Polsce i zagranicą organizowano liczne konkursy, odbyły się festiwale, przygotowano audycje radiowe, filmy przedstawiające jego życie i tworczość. Nie chcieliśmy, aby nasza szkoła zapomniała o tak ważnej osobie. Uczniowie pragnęli dowiedzieć się za co ceniono Miłosza? Czym zasłużył sobie na tak zaszczytne miano "wielkiego poety". W ramach projektu przygotowano gazetkę, w której zawarto historię jego życia od czasow dzieciństwa, aż do śmierci. Przypomniano dorobek literacki Miłosza. Przed zgromadzonymi wyświetlono prezentację multimedialną, w której w szczegółowy sposób przybliżono sylwetkę polskiego noblisty. Całość była wzbogacona o różne fotografie oraz nagrania recytującego swoje wiersze Czesława Miłosza. Iga Zięba z 2b przygotowała portret Czesława Miłosza, a jej koleżanka Patrycja Kołodziej tomik poezji- co było niemałą atrakcją dla zgromadzonej publiczności.
    Na zakończenie  odbył się konkurs recytatorski. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro uczniów.
 I miejsce zajął Dawid Prokopek, drugie Piotr Młynarz, a trzecie- Bartłomiej Młynarz i Magdalena Kmicik.

Beata Waśniowska