Warszawa - miasto z ruin - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Warszawa - miasto z ruin

Podróże to najlepszy uniwersytet życia. Żadne, nawet najlepsze książki nie zastąpią nam autentycznych doznań, wrażeń, jakich możemy doznać empirycznie poznając świat, w którym żyjemy. Taką możliwość stwarzają nam z pewnością wycieczki szkolne. Są one doskonałym uzupełnieniem procesu kształcenia,
który odbywa się w klasie lekcyjnej. Lekcje w terenie na dłużej zapadają w pamięci ucznia, a wzbogacone
o rekreacyjne i towarzyskie aspekty stają się źródłem fantastycznych wspomnień, do których wracamy
po latach.
      Jedna z takich wycieczek będzie z pewnością trzydniowa wycieczka do Warszawy
(20.06-22.06.2016), w której w ostanie dni roku szkolnego uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie. Plan był wyjątkowo bogaty. Oprócz stałych, sztandarowych obiektów stolicy, takich jak m.in. Zamek Królewski, Starówka i Nowe Miasto, Wilanów, Łazienki, Powązki, na trasie zwiedzania znalazły się jeszcze studia Telewizji Polskiej na Woronicza, obserwacja obrad naszego parlamentu na Wiejskiej, doświadczenia w Centrum Nauki Kopernik, stadion Legii, Muzeum Powstania Warszawskiego czy multimedialny park fontann.
       Nowa i stara Warszawa zachwyciła gimnazjalistów. Patrząc z perspektywy małej miejscowości zobaczyli życie wielkiej metropolii, a drugiej strony z pewnością docenili uroki życia w spokojnej wiosce.
Zofia Łeczek