Spotkanie z policjantem - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Spotkanie młodzieży z policjantem

„Lepiej zapobiegać niż karać” – pod takim hasłem odbyły się w dniach 16 oraz 17 października 2015r. spotkania uczniów naszej szkoły z policjantem z zespołu ds. Nieletnich KP w Bochni – aspirantem sztabowym Leszkiem Machajem.
Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu – w tym cyberprzemocy i cyberuzależnienia.W ramach programu: „Zagrożenia w Siec - profilaktyka, reagowanie”. szkoła otrzymała materiały do jego realizacji (plansze, plakaty, książki) sfinansowane przez Urząd Marszałkowski w Krakowie.
 Omówione zostały również zagadnienia profilaktyki uzależnień w ramach programu:
„Nie uzależnieniom i przemocy!” sfinansowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania i Problemów Alkoholowych w Rzezawie ( każdy uczeń został wyposażony w odblaskową „smyczkę” z hasłem zachęcającym do profilaktyki uzależnień oraz mającą na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym). Ponadto młodzież została zapoznana z odpowiedzialnością prawną nieletnich.

Pedagog szkolny-Anna Leśniak