Książka przed sądem - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Książka przed sądem

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony jest corocznie w czwarty poniedziałek października.
Bibliotekarka, pani B. Skotnicka, wraz z przedstawicielami klasy IIIc przygotowała inscenizację dla klas pierwszych, w której przedstawiono książkę przed...sądem.
    Obecnie czasy komputeryzacji, rozwoju techniki spowodowały, że odchodzimy od tradycyjnych form książki. ale czy to jest koniec jej epoki? Czy powinna odejść do lamusa i nie ma dla niej przyszłości? Na to pytanie spróbowali odpowiedzieć uczestnicy przedstawienia interaktywnego w Centrum Informacyjno- Bibliotecznym. Ostatecznie sąd ogłosił, że książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia i może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając. Stwierdził ponadto, że  z czytania nie można zrezygnować!
Spektakl ten oglądali też uczniowie  z Publicznej Skoły Podstawowej w Rzezawie, którzy byli nie tylko widzami, ale również uczestnikami przedstawienia.

Beata Waśniowski