Koło geograficzne - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Koło geograficzne

Zaj. dodatkowe

Geografia to bardzo obszerna nauka i być może właśnie to powoduje, że interesuje się nią tak wiele uczniów.
Jeśli ktoś zastanowia się, dlaczego warto jej się uczyć?- odpowiadam.
Powodów jest wiele, lecz najważniejszy to ten, że dzięki niej poznajemy planetę, na której żyjemy.
Dowiadujemy się  jak powstała, ile ma lat, w jaki sposób powstały poszczególne kontynenty.
Każdy powinien wiedzieć, gdzie znajdują się dane państwa i jakie są ich stolice, gdzie leżą góry, rzeki, czy jeziora.
Ponadto geografia to również w pewnym stopniu nauka o ludziach. Dzięki niej wiemy w jakiej kulturze żyją, jaka jest ich religia.
         Na lekcjach geografii omawiamy w skrócie liczne zagadnienia, gdyż nie pozwala nam na to czas.
Dla zaciekawionych geografią uczniów, aby rozwijać ich pasje, zainteresowania organizuję  zajęcia pozalekcyjne.
Na nich to przygotowują się do konkursów małopolskich, gminnych, szerzej omawiamy tematy, które uczniów zaciekawiły podczas lekcji. Wyjeżdżamy też do Krakowa- na Uniwersytet Pedagogiczny, by posłuchać wykładów znanych profesorów tejże uczelni i nie tylko.  W naszych murach gościmy również podróżników, którzy ciekawie opowiadają o miejscach godnych odwiedzenia.

Finalistom malopolskich konkursów z tego przedmiotu gratuluję sukcesów.
Lucyna Ojczyk