Sukces Renaty Tytro - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Sukces Renaty Tytro

14-letnia Renata Tytro, uczennica Publicznego Gimnazjum w Rzezawie zdobyła III miejsce podczas XXII Mistrzostw Polski Karate OYAMA PFK w konkurencji KATA, kategorii „juniorki młodsze”. Tym samym otwierając sobie drogę do udziału w Mistrzostwach Europy.

Renata trenuje pod okiem sensei Romualda Różyńskiego w Bocheńskim Klubie „Oyama Karate”. Treningi odbywają się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni. Na Mistrzostwa Polski które odbyły się 12 marca 2016’ w Olkuszu pojechała w pięcioosobowej grupie reprezentującej klub z Bochni. Był to ich pierwszy start w tego typu wielkoformatowych zawodach.

- Pojechaliśmy na Mistrzostwa, żeby moi podopieczni mogli zobaczyć jak to wszystko się odbywa. Nikt nie spodziewał się, aż takiego sukcesu! – przyznaje sensei Romuald Różyński.

Renata startowała w konkurencji indywidualnej KATA (formy), czyli tzw. walce z wyimaginowanym przeciwnikiem. Bardzo trudnej konkurencji, w której oceniana jest harmonia, precyzja i określony rytm poszczególnych ruchów całego ciała. W swojej klasie miała 18 konkurentek. Podium zapewniło jej start w tegorocznych Mistrzostwach Europy Kyokushin Tezuka Group które odbędą się w Wałbrzychu.