Szanuj zdrowie- Ratuj życie - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szanuj zdrowie- Ratuj życie

W dniu 22 marca 2010 r. uczniowie klas drugich PG w Rzezawie wzięli udział w programie „SZANUJ ZDROWIE – RATUJ ŻYCIE”. Zajęcia w formie pokazu multimedialnego dotyczące profilaktyki uzależnień i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik medycznyz Centrum Profilaktyki
i Edukacji „Profed” z Krakowa.
Celem programu było zweryfikowanie przez młodzież własnych opinii i postaw wobec wpływu alkoholu na organizm młodego człowieka oraz dokonanie przez młodzież autodiagnozy własnego sposobu "kontaktowania się z alkoholem". Uczniowie zapoznali się z podstawowymi objawami alkoholizmu.
Druga część programu dotyczyła udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano w formie pokazu: resuscytację bezprzyrządową, pozycję bezpieczną i postępowanie w przypadku zakrztuszenia. Uczniowie mieli okazję poćwiczyć na fantomie pod okiem fachowca zabiegi resuscytacyjne.