Szkolne Dni Przeciw Przemocy - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szkolne Dni Przeciw Przemocy

W dniu 22 listopada 1016r. odbyło się spotkanie społeczności szkolnej podsumowującej nasze Szkolne Dni Przeciw Przemocy, które trwały od poniedziałku 14 listopada do 22 listopada.. W bieżącym roku szkolnym z Samorządem Uczniowskim wybraliśmy hasło:
W tym czasie odbyły się :
• Indywidualny konkurs na komiks o tematyce związanej ze stosowaniem zasady fair play (np. podczas zawodów sportowych), wzajemnego szacunku wobec innych, pomagania słabszym. Zgłoszone komiksy zostały zaprezentowane na korytarzu szkolnym a ich ocena odbyła się podczas dużej przerwy w piątek 18 listopada poprzez głosowanie całej społeczności szkolnej na wybrane prace.
• Indywidualny konkurs literacki na opowiadanie lub inną ciekawą formę wypowiedzi (np. reportaż, opis postaci…), w której uczniowie prezentowali sylwetki wybranych sportowców odznaczonych przez Międzynarodowy Komitet Fair Play.
• Konkurs dla klas na hasło związane tematycznie z naszym hasłem przewodnim. Hasła były oceniane przez wszystkich pracowników szkoły.

Oto hasła konkursowe przygotowane przez poszczególne klasy:

Ia: Wstydu nie ma przegrany ten: kto stosuje zasadę fair play!
Ib: Gdy grasz fair play – zwycięstwo smakuje lepiej!
Ic: Zasada Fair play to ważna sprawa, szanuj innych według prawa!
IIa: Gdy chcesz wygrać – nie oszukuj, trenuj, ćwicz, formę buduj!
IIb: Fair play staraj się stosować, by niczego nie żałować!
IIIa: Zasady fair play stosowanie niech naszym nawykiem od dzisiaj się stanie!
IIIb: Bądź w życiu okej, zawsze graj fair play!

• Rozgrywki sportowe dla dziewcząt i chłopców w kategoriach klas I, II, III, wszystkie klasy, organizator – Pani A. Marek, Pani J. Warchoł.

Wyniki konkursów:

Indywidualny konkursie plastyczny na komiks:

I miejsce: Praca zbiorowa: Natalia Marciszewska, Izabela Strzyż, Magdalena Mularz – klasa Ic.
II miejsce: Natalia Pająk – klasa Ia
III miejsce uzyskała: Wiktoria Izydorczyk – klasa IIb
Wyróżnienie otrzymała: Gabriela Szafrańska – klasa IIIb,

Indywidualny konkurs lieracki:

I miejsce ex aequo:
Wiktoria Izydorczyk – klasa IIb
Faustyna Porębska – klasa IIa

II miejsce ex aequo:
Jakub Waśniowski– klasa IIIb
Kinga Rysak – klasa Ic
III miejsce: Jakub Łach – klasa I b

Nagrody rzeczowe w konkursach indywidualnych zostały zakupione
z funduszy Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie.

Konkurs dla klas na hasło:

I miejsce klasa III b za hasło: Bądź w życiu okej, zawsze graj fair play!
II miejsce klasa III a za hasło: Zasady fair play stosowanie niech naszym nawykiem od dzisiaj się stanie!
III miejsce klasa I b za hasło: Gdy grasz fair play – zwycięstwo smakuje lepiej!

Słodkie nagrody dla zwycięskich w tym konkursie klas zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców naszej szkoły.

Każda klasa miała też w ramach promowania czytelnictwa przygotować "Kuferek z  pomysłami na czytanie". Liderzy klasowi przedstawiali swoje propozycje całej społeczności szkolnej, a potem wymienili sie między sobą kuferkami. Uczniowie mogli zabrać książki do domu i je przeczytać.

Anna Leśniak