Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie

1 września kojarzy nam się nierozerwanie z początkiem roku szkolnego, ale w tym dniu powinniśmy pamiętać również o innej ważnej, nie tylko dla Polaków, dacie - 1 września 1939r. W tym dniu hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę, a następnie inne państwa, rozpoczynając jedną z najkrwawszych i najokrutniejszych wojen w dziejach ludzkości.
By uczcić tamte dramatyczne wydarzenia uczniowie klasy IIIb w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przygotowali krótką akademię. Przypomnieli, że II wojna światowa to 2078 dni walki, męczeństwa i koszmaru naszego narodu. Apelowali, byśmy nie dopuścili, aby "Polska krwią płaciła rachunki banktutów, a historia demaskowała bezsens decyzji polityków."