Dzień Dyni - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Dzień Dyni

Pierogi z dyni,ciasta z dyni, pestki z dyni, nasiona dyni, mufinkii z dyni, chleb z dyni - jednym słowem dyniowe szaleństwo. A wszystko za sprawą Dnia Dyni, który został zorganizowany w PG Rzezawie 07.10.2016 przez Zespół do Spraw Promocji Zdrowia. Imprezie towarzyszył konkurs plastyczny „Dyniowe Koty i inne zwierzęta” oraz konkurs kulinarny „Najsmaczniejsza potrawa z dyni”. Chleb z dyni Gabrieli Szafrańskiej oraz pierogi Kingi Synowiec otrzymały największą ilość punktów. Pozostałe słodkie smakołyki cieszyły się również dużym zainteresowaniem gimnazjalnych łasuchów. Przepyszne mufinki,ciasteczka i ciasta z dyni przygotowali :Iskra Martyna, Iskra Maciej,Tomasik Natalia,Marciszewska Natalia,Barnaś Karolina.
Dziękujemy i gratulujemy kulinarnych talentów.
Uczniowie SU przygotowali krótką prezentację na temat zdrowotnych walorów spożywania dyni oraz wartości odżywczych tych warzyw .
Na zakończenie odbyła się degustacja przyniesionych przez młodzież potraw z dyni.

Jolanta Sumara-Warchoł