Dzień jabłka - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Dzień jabłka

Gimnazjum uczestniczy w programie „Szkoła Promująca Zdrowie”, którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej oraz promocja zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Organizowane są różnego rodzaju imprezy promujące zdrowy styl życia .
Dnia 01,10.2015 Zespół do Spraw Promocji Zdrowia w szkole zorganizował konkurs na plakat zachęcający do spożywania jabłek. Pomysły uczniów były bardzo ciekawe, wyróżniała ich różnorodna technika plastyczna jak i wysoki poziom wykonania. Uczniowie SU przygotowali krótką prezentację na temat zdrowotnych walorów spożywania jabłek oraz wartości odżywczych tych owoców .Na zakończenie odbyła się degustacja przyniesionych przez młodzież jabłek.

Jolanta Sumara- Warchoł