Tkwi w Tobie moc-kulturalnie zwalczaj przemoc! - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Tkwi w Tobie moc-kulturalnie zwalczaj przemoc!

17 maja w Publiczne Gimnazjum w Rzezawie gościło zespoły teatralne z gimnazjum w Dąbrówce i Łazów na corocznym przeglądzie „ Melpomena moja miłość”. Tegorocznemu przeglądowi przyświecało hasło: Tkwi w Tobie moc-kulturalnie zwalczaj przemoc i było związane z akcją ” Dni przeciw przemocy” przeprowadzoną już od wielu lat w rzezawskim gimnazjum. Dodatkową atrakcją był fakt, iż na scenie prezentowane były teksty autorstwa gimnazjalistów wyłonione w konkursie literackim wyżej wymienionej akcji. Uczniowie, odwołując się do tradycji, pokazali, że kultura osobista, dobre maniery były w modzie od zawsze i w dobrym tonie jest tej modzie hołdować również i dzisiaj. Na przeglądzie obecni byli przedstawiciele organu prowadzącego szkołę- wójt gminy Mariusz Palej, kierownik GZOSiP- Małgorzata Graczyk, a także dyrekcja szkoły Krystyna Klęsk. Uczniów do przeglądu przygotowały polonistki : Beata Jędrczak( Dabrówka), Joanna Riźnik( Łazy) i gospodarz imprezy Zofia Łęczek (Rzezawa).

Zofia Łęczek