Romeo i Julia - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Romeo i Julia

14 lutego 2013 r.
5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Pierwszy raz w tym roku szkolnym wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontaariusza obchodzili swoje święto. W ramach obchodów uczniowie - wolontariusze i opiekun Klubu, p. Beata Waśniowska, przygotowali inscenizację sztuki W. Szekspira pt. "Romeo i Julia". Wybór dnia na obchody nie był przypadkowy, wolontariusze chcieli pokazać, że miłość to nie tylko uczucie, które łączy młodych. Miłość to paliwo, które popycha ich do działania, do czynienia świata lepszym i piękniejszym. Celem tego spotkania było pokazanie, że miłóść różne ma oblicza.
 A z całą pewnością można powiedzieć, że to ona sprawia, że chcą się dzielić swoimi zdolnościami i czasem z potrzebującymi.
I oczywiście na koniec spotkania, po wspólnym śpiewie, pojawiła się na sali walentynkowa poczta. Wolontariusze przygotowali dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły czerwone serduszka z cytatami zachęcającymi do pomagania.