Wyjazdy środowe - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Wyjazdy środowe

Wyjazdy na „Spotkania środowe” czyli pokazy doświadczeń fizycznych do Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

• 04.11.2015r. – „Optyka geometryczna”
W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani fizyką uczniowie klas 3 naszego gimnazjum. Temat pokazu był ściśle powiązany z programem nauczania fizyki w klasie 3, a prezentowane doświadczenia dostarczyły uczniom podstawowej wiedzy z optyki geometrycznej jak również zawierały treści rozszerzające do omawianych w gimnazjum zagadnień.
• 18 listopada 2015 - „O energii”
W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani fizyką uczniowie klas 2 naszego gimnazjum. Zaprezentowano wiele ciekawych doświadczeń związanych z działem fizyki „Praca, moc, energia”. Uczniowie mogli zobaczyć działanie różnych maszyn cieplnych, zapoznać się z zasadą zachowania energii i przemianami energetycznymi.
• 25 listopada 2015 - „Zimno, zimniej, najzimniej - zjawiska fizyczne w niskich temperaturach” (zabawy z ciekłym azotem)
Tym razem do Instytutu Fizyki UJ pojechali uczniowie klas I, II, oraz III ponieważ temat pokazów nie dotyczył jakiegoś konkretnego działu fizyki z gimnazjum lecz był powiązany z różnymi działami fizyki, z którymi uczniowie zapoznają się w szkole. Doświadczenia były niezwykle ciekawe i inspirujące, toteż wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Jolanta Sulma