Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów w Małopolsce” w Krakowie. - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów w Małopolsce” w Krakowie.

26 marca 2015r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w Targach Edukacyjnych „Festiwal Zawodów w Małopolsce” w Krakowie. Podczas Targów stoiska wystawiennicze przygotowało kilkadziesiąt szkół zawodowych oraz szkół wyższych z terenu Województwa Małopolskiego i partnerów zagranicznych.
 Wystawcy „na żywo” przedstawiali, na czym polega kunszt poszczególnych zawodów w następujących grupach: budowlanej, informatyczno-elektronicznej, rolno-przetwórczej, turystyczno-gastronomicznej, usługowej, społeczno-medycznej, mechaniczno-mechatronicznej, służb „mundurowych”. Młodzież miała możliwość zapoznania się z różnymi metodami przygotowania uczniów do wykonywania poszczególnych zawodów, z nowoczesnym sprzętem, elementami wyposażenia pracowni szkolnych, na których odbywa się nauka zawodu.
Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zainteresowaniem odwiedzali poszczególne stanowiska, zgodnie z własnymi potrzebami. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że ten czas był pomocny w planowaniu ich przyszłej ścieżki zawodowej. Pozytywne opinie, uśmiechnięte twarze i żal związany z opuszczeniem tego miejsca, był najlepszym dowodem ich zadowolenia.
W trakcie wycieczki uczniowie uczestniczyli również w spektaklu teatralnym „Błysk rekina „ w Teatrze Ludowym oraz zwiedzili kościół Arka Pana w Nowej Hucie. Przewodnikiem naszej grupy był pan Marian Kordaszewski, który był uczestnikiem tych wydarzeń i jest autorem książeczki dokumentującej historie powstania tego kościoła.

Anna Leśniak