Andrzejkowo- mikołajkowo - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Andrzejkowo- mikołajkowo

Na ciekawy pomysł wpadli uczniowie naszego gimnazjum, zastanawiając się jak w tym roku spędzić andrzejki i co chcieliby dostać od św. Mikołaja.
    Postanowili połączyć te dwie przyjemne tradycje i niestandardowo podtrzymywać je poza murami szkoły. Dzięki wyjątkowej hojności świętego Mikołaja (rodziców) wyruszyli na poszukiwanie śniegu w tatrzańskie doliny. Pierwszego dnia, w wigilię andrzejek, w sympatycznym ośrodku Limba w Poroninie aktywnie i wesoło spędzili czas, uczestnicząc w andrzejkowych zabawach i sportowych rozgrywkach.
     Następnego dnia tanecznym krokiem wędrowali jedną z najpiękniejszych i najdłuższą doliną w polskich Tatrach- Doliną Chochołowską, odwiedzili wyjątkowe SanktuariumMatki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach
w Zakopanem, upamiętniające zamach na Jana Pawła II, i równocześnie największy obecnie kościół w zimowej stolicy Polski. W weekend inaugurujący sezon w skokach narciarskich nie omieszkali odwiedzić największej naszej skoczni- Wielkiej Krokwi, na której w minionych latach wielokrotnie triumfował multimedalista olimpijski, mistrz świata- Adam Małysz.
     Choć poszukiwanie śniegu zakończyło się fiaskiem, bo w Zakopanem….. zobaczyć go można było tylko na wysokich szczytach, wycieczka udała się wyjątkowo.
     Moc wrażeń, piękne widoki, a także wspomnienia licznych odcisków po wyczerpującej górskiej wycieczce
z pewnością na dłużej zapadną w pamięci uczniów niż tradycyjne prezenty. Dziękujemy Wam Rodzice- Mikołaje.

Zofia Łęczek