Niezwykłości mojej miejscowości - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Niezwykłości mojej miejscowości

Czy coś niezwykłego można znaleźć w kilku niewielkich miejscowościach naszej gminy? Ależ owszem. Przekonywali o tym uczestnicy konkursu, którym objęta została cała społeczność Publicznego Gimnazjum w Rzezawie.

13 czerwca 2011 w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie odbył się finał konkursu Niezwykłości mojej miejscowości. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo.
Od września, dzięki gazetce promującej ciekawe
i najcenniejsze miejsca w gminie oraz materiałom wydanym m. in. Przez Nadwiślańską Grupę Działania EO CENOMA, wszyscy uczniowie szkoły zaznajamiali się z informacjami o zabytkach i ciekawostkach swojej gminy. W maju w eliminacjach klasowych zostali wyłonieni uczestnicy etapu finałowego. Każdą klasę reprezentowała trójka uczniów, która w finale rozwiązywała test, rozpoznawała na podstawie fotografii ciekawe miejsca na terenie gminy, a także projektowała trasę wycieczkową z uwzględnieniem „niezwykłości naszej gminy".
Z uczniami rywalizował również Pan Wójt, Józef Słonina, w parze z Panią Dyrektor, Krystyną Klęsk. Ich wiedza o ciekawych miejscach oraz propozycja wycieczki zainteresowała zebranych.
Konkurs ex aequo wygrały dwie drużyny: klasy II a (Patryk Biernat, Iwonka Krok, Agnieszka Cierniak) i klasy III a (Wiktoria Lekka, Mateusz Łach, Marek Bucki). Tuż za nimi znalazły się również ex aequo trójki z klas III b (Dagmara Biel, Adrian Wąsik, Ewelina Gałka) i III c (Dawid Zięba, Bartek Berowski, Radosław Radecki ). Na ostatni stopień podium wskoczyła reprezentacja klasy I c (Iwona Krok, Tomasz Kossakowski, Jakub Pyłypyszyn).

Wszyscy uczniowie za swoją wiedzę zostali nagrodzeni upominkami promującymi nasze gimnazjum, a także gradem słodyczy.