Spektakularny sukces Sary Krokosz - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Spektakularny sukces Sary Krokosz

Archiwum > Rok szkolny2016-2017
Miło nam poinformować, że po raz kolejny uczeń Publicznego Gimnazjum w Rzezawie znalazł się w ścisłym gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu. Ten zaszczyt tym razem przypadł Sarze Krokosz, która jest laureatką konkursu „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016” w kategorii w literacko-plastycznej „Pod dobrą opieką”. Jej praca została doceniona i nagrodzona spośród wielu tysięcy nadesłanych prac z całej Polski.
     25 października br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się uroczysty finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2016. Patronat honorowy nad kampanią objęli Komendant Główny Policji, Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Gospodarzami finału Zachowaj Trzeźwy Umysł byli: Piotr Adamski, prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Krystyna Kubczak, dyrektor biura SPiDR. Uroczystość prowadził dziennikarz Jakub Porada. Do Centrum Olimpijskiego przybyli m.in. przedstawiciele Komendy Głównej Policji – Naczelnik Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP mł. insp. Robert Kumor oraz Katarzyna Krakowiak – specjalista z Biura profilaktyki. Grono gości zaszczycił również Marcin Kaczmarczyk – z-ca dyrektora Departamentu Sportu dla Wszystkich reprezentujący Ministerstwo Sportu i Turystyki.
     Wśród tak znamienitych gości, razem z rodzicami Sary, dyrekcją PG Krystyną Klęsk, nauczycielem Jolantą Sumarą-Warchoł oraz sekretarzem Gminy Rzezawa Piotrem Koczanowskim mogliśmy świętowaliśmy sukces naszej uczennicy. Wśród wielu, atrakcyjnych nagród, które laureatka otrzymała za swoją pracę, zestaw rowerowy (rower, kask rowerowy, kamerki sportowe) oraz pamiątkowy dyplom i książkę „Polska da radę” autorstwa Jakuba Porady, sekretarz Gminy Rzezawa w imieniu Wójta Gminy Rzezawa wręczył Sarze dyplom uznania za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz nagrody książkowe.
    Uczestnicząc w finale konkursu Zachowaj Trzeźwy Umysł w Centrum Olimpijskim w Warszawie mogliśmy również promować nasz region. W tej roli wspaniale zaprezentował się sekretarz Gminy Rzezawa pan Piotr Koczanowski, który ciekawie i szczegółowo zaprezentował walory naszej gminy. Gościom najbardziej przypadło do gustu zaproszenie do degustacji wina z winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego znajdującej się na terenie naszej gminy. Niektórzy z zadowoleniem i uśmiechem deklarowali swoje przybycie.
    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego wyjazdu. W ten sposób bez trudności mogliśmy w takim gronie świętować sukces naszej uczennicy. W sposób szczególny chcieliśmy podziękować Wójtowi Gminy Rzezawa, panu Mariuszowi Palej, za jego życzliwość i przychylność. A naszej młodej laureatce gratulujemy i życzymy kolejnych, wielu sukcesów.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego