Konkurs regionalny - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Konkurs regionalny

9 czerwca 2015 odbył się w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie międzygimnazjalny konkurs regionalny ,, Miło mi o tej ziemi myśleć czasem , idąc przez życie "w ramach innowacyjnego Programu edukacji regionalnej. Konkurs dotyczył wiedzy o naszym regionie. Zadania sprawdzały znajomość środowiska geograficznego , historii i ochrony przyrody w powiecie bocheńskim. W konkursie wzięli udział uczniowie 4 gimnazjów ( PG w Łazach ,
PG w Rzezawie , PG w Dąbrówce , Gimnazjum nr 1 w Bochni ) , którzy zwyciężyli w etapie konkursu szkolnego.
Na finał konkursu przybyli zaproszeni goście :Pan Sekretarz Gminy Rzezawa – Piotr Koczanowski , Pani Inspektor BHP - Beata Tybik i Pani Inspektor Kadr -Anna Koczwara . Zaproszonych gości , nauczycieli i młodzież powitała Dyrektor Szkoły - Pani Krystyna Klęsk i organizarorki konkursu :
 Lucyna Ojczyk i Bernadetta Skotnicka.
Po części oficjalnej Pan Sekretarz z organizarorami wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe.
Zwycięzcy konkursu: I miejsce : Barbara Kozak – Gimnazjum nr 1 w Bochni
II miejsce : Anna Rudnik – PG w Dąbrówce
II miejsce : Bartosz Kłuś – PG w Rzezawie
III miejsce : Katarzyna Gierek – PG w Rzezawie
Na zakończenie finału konkursu uczeń klasy 3b Jakub Szkliniarz – zwycięzca konkursu literackiego ,, Czy znasz tę historię " organizowanego przez Panią Beatę Waśniowską przeczytał swoją bajkę ,, O powstaniu wsi Rzezawa ". Zebrani goście byli zachwyceni i niebawem ukaże się zbiór prac uczniowskich , który będzie promował naszą gminę.

Lucyna Ojczyk, Bernadetta Skotnicka