Od siebie wymagam- pomagam! - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Od siebie wymagam- pomagam!

Kilka miesięcy temu w gronie członków Koła Młodych Twórców działającym przy Publicznym Gimnazjum
w Rzezawie zrodziła się piękna idea,
by przygotować spektakl charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i wsparcie leczenia dwóch chłopców, absolwentów gimnazjum.
Na zajęcia koła uczęszczają uczniowie, którzy bardzo często, oprócz zajęć obowiązkowych w szkole, uczestniczą w różnych innych formach rozwijających ich talenty i umiejętności. Nie ograniczają się tylko do obowiązków szkolnych tego, lecz podnoszą sobie poprzeczkę i angażują się w działania służące innym.
Nic więc dziwnego, że to właśnie z ich grona wyłonili się odtwórcy ról do spektaklu „Mały Lord”.
Przedstawienie powstałe z pięknej pobódki- pomocy drugiemu człowiekowi- dzięki życzliwości i gościnności księdza proboszcza, wsparciu Gminy Rzezawa kilkakrotnie zostało przedstawione na scenie w budynku parafialnym w Rzezawie. Obejrzeli je uczniowie Szkoły Podstawowej, gimnazjum,a także wszyscy parafianie
 i goście, którzy kochają teatr i rozumieją, że to człowiek człowiekowi jest potrzebny do szczęścia. Kierowani tą myślą dobrowolnie złożyli datki, za które organizator przedsięwzięcia i sam beneficjent Krzysztof serdecznie dziękują. Pozostaje wierzyć, powtarzając za małym lordem, że ludzie zawsze pamiętają tych, którzy byli dla nich dobrzy.
W przedstawieniu udział wzięli:
Maciej Bednarczyk (absolwent PG)- adwokat księcia
Jan Gadula (absolwent PG) - książę